Prípady

Štítna žľaza, alergia na peľ, vysoký tlak, bolesti chrbta (2010)

45 ročná žena, 17 rokov liečená na štítnu žľazu Euthyroxom, odporučená na operáciu štítnej žľazy, 5 rokov lieky na vysoký tlak, 15 rokov silná alergia na peľ, vakcíny ani antihistaminiká nepomáhajú, v minulosti operované krčné mandle, apendix, žlčník. Časté gynekologické zápaly, mykózy. Ďalšie navrhované operácie - štítna žľaza a gynekologickú operáciu žena rázne odmietla a začala hľadať alternatívne spôsoby liečby.
Pri liečbe klasickou homeopatiou sa dosiahli určité čiastkové výsledky, ale prípad sa nevyvíjal dobre, homeopat veľmi ťažko vyhľadával správne lieky. Pacientka sa nechala viesť intuíciou a na internete našla autopatiu a začala sa liečiť. Po začatí liečby preparátom z prevarenej sliny postupne nastalo aj homeopatické zhoršenie, ale zároveň videla čistiace reakcie a teda správny postup uzdravovania. Postupne sa zlepšila psychika, nálada a celkový životný pocit, spolu s bolesťami chrbta, ktoré po 7 týždňoch zo dňa na deň ustúpili (5 mesačné silné bolesti, zápal medzirebrových nervov).
Krvný tlak sa upravil veľmi rýchlo. Gynekológ už viac operáciu nespomenul.
V jarnom období sa objavila veľmi silná alergia, ale v ďalších rokoch sa viac nevrátila a dnes si užíva každú jar naplno rozkvitnutú prírodu bez príznakov.
Taktiež postupne vysádzala Euthyrox a dnes už 3 roky nemusí brať na štítnu žľazu žiadne lieky.(2014) Postupom času sa občas objavili reverzné angíny, ktoré však vždy vyrieši častejšie podávanie AP.
Od zahrievanej sliny sme prešli cez zahrievaný dych a postupne čisté informácia až po preparát z prány.

Štítna žľaza

47 ročná žena, na endokrinológii jej opakovane zistili hypofunkciu štítnej žľazy, nasadili Euthyrox, pri každej kontrole vždy zvyšovali jeho dávku.
Klientka je pracovne veľmi vyťažená, pociťuje málo energie, doživotné užívanie Euthyroxu sa jej nepáči. Dohodli sme sa, že skúsi autopatiu, začala autopatickým detoxom z varenej sliny.
Asi po 3 mesiacoch bola na endokrinologickej kontrole, kde jej na ultrazvuku zistili lepšiu štruktúru štítnej žľazy, ale aj napriek tomu jej znova zvýšili dávkovanie?!
Klientka sa však nepriznala, že už 2 mesiace neužíva žiaden Euthyrox ( sama sa ho rozhodla postupne vysadiť) a aj napriek tomu nastalo rýchle zlepšenie. Dnes je bez liekov, každé príp. ochorenie lieči AP.

Časté zápaly močového mechúra a časté angíny, chrípky u dieťaťa predškolského veku

Vtedy 4 ročné dievčatko po nástupe do materskej škôlky trpelo veľmi často na zápaly močového mechúra, spojené vždy s angínami, liečba antibiotikami neprinášala potrebné výsledky, ochorenia sa neustále opakovali.
Keďže matka dievčatka dávala prednosť prírodnej liečbe, hlavne homeopatii, rozhodla sa pre autopatiu, ako jednu z metód homeopatie. Postupne po počiatočnom detoxe sa stav dcérky začal lepšiť, ochorenia sa objavovali čoraz zriedkavejšie a ich priebeh bol výrazne slabší a kratší ako pred autopatickou liečbou.
Taktiež všetky chrípkové stavy s horúčkami zvládali už výlučne autopatiou, bez užívania antibiotík.
Pri ukončení dochádzky do materskej škôlky dokonca dostali pochvalu za to že z chorľavého dievčatka sa teraz stala najzdravšie dieťa v škôlke:)
Pozn. Pri občasnom výskyte ,,vlasových zvieratiek“ v škôlke, táto malá slečna mala vždy vlasy čisté, je to aj poznatok iných poradcov, že vši sa vyhýbajú deťom liečeným zahrievanou AP.

Úraz hlavy

62 ročná žena v zime spadla na ľade a utrpela úraz hlavy s krvácaním v oblasti vnútorného ucha. Prognóza lekárov bola neistá, stav vážny, predpokladali veľmi vážne následky. CT ukázalo vnútorné krvácanie do hlavy. Ihneď po prevoze do nemocnice jej dcéra podala autopatický preparát z čistej sliny, iba ako akútnu prvú pomoc (bez autop. Fľašky, iba z viečka PET fľaše s čistou stolovou vodou). Ďalšie dni jej už podávala pravidelne niekoľkokrát AP z AP fľašky z čistej sliny. Stav jej matky sa veľmi rýchlo lepšil, na prekvapenie lekárov ju dokonca prepustili asi po 3 týždňoch. Na kontrolnom CT vyšetrení dokonca pochybovali, či sa jedná o snímok toho istého človeka, pretože nie je obvyklé také rýchle zhojenie po takomto type úrazu hlavy. Táto žena si už pred úrazom robila autopatický preparát kvôli vysokému tlaku a iným problémom, takže aj vďaka tomu, ale hlavne vďaka včasnému podaniu AP po úraze sa veľmi rýchlo zregenerovala, následne mohla absolvovať ešte akupunktúru, ktorá jej odstránila ochrnutosť polovice tváre- ako jediného následku tak vážneho úrazu. Dodnes pravidelne používa autopatiu a je nadšeným šíriteľom tejto myšlienky vo svojom okolí a v rodine.

Krčové žily, bolesti a opuchy nôh, štítna žľaza

65 ročný muž, niekoľko rokov po operácii štítnej žľazy, bolestivé krčové žily na oboch nohách, opuchy.
Po absolvovaní autopatického detoxu preparátom z vlastnej potencovanej sliny a dychu sa mu stav zlepšil, môže lepšie chodiť, dávky Euthyroxu nemusí zvyšovať, žily na nohách vyzerajú menšie a kľudnejšie. Autopatia pôsobí protizápalovo.

Prostata, nízka hladina hormónov

50 ročný muž, na preventívnej lekárskej prehliadke mu boli zistené nízke hladiny hormónov, urológ odporučil nasadiť umelé hormóny, dlhodobo.
Dohodli sme sa na autopatickej liečbe, po krátkom čase bol na kontrole u urológa, ktorý ho pochválil za pravidelné užívanie liekov, lebo stav sa mu zlepšil. On však žiadne lieky neužíval, iba si pripravoval AP zo sliny, časom z dychu.
Odvtedy neužil ani žiadne antibiotiká, zriedkavo ochorie, vtedy sa lieči výlučne autopatiou.

Zväčená prostata, vysoké hodnoty PSA, obličkový kameň, cysty na obličkách

83 ročný muž, niekoľko rokov sledovaný u urológa pre zväčšenú prostatu, vysoké hodnoty PSA, užíva na to lieky. 40 rokov užíva lieky na vysoký tlak, na srdce.
Po nasadení autopatie sa mu zlepšil stav prostaty, dokonca hladina PSA sa dostala do normálu.
Pri obličkovej kolike mu bol ešte pred príchodom sanitky podaný autopatický preparát z jeho sliny a to výrazne zlepšilo a urýchlilo priebeh tohto veľmi bolestivého stavu, lebo ihneď po príchode do nemocnice pacient vymočil obličkový kameň bez toho, aby to cítil. Na obličkách má zistené cysty, ktoré však zatiaľ netreba lekársky riešiť.
Autopatia je nápomocná aj pri každom akútnom stave, či záchvate alebo úraze.

HPV vírus, stav pred operáciou krčka maternice

25 ročná slečna, odoslaná na operáciu na onkológiu pre nález na krčku maternice v pokročilom štádiu. V anamnéze časté gynekologické zápaly, vždy liečené gynekologičkou len silnými chemickými liekmi, ktoré znova spôsobovali ďalšie oslabenie imunity a opakovanie tohto kolotoča. V detstve dosť časté podávanie antibiotík kvôli angínam.
Dop. Autopatický detox, vydržať 3 mesiace a potom ísť na kontrolu. Keďže gynekologička nesúhlasila s odkladom operácie ani s alternatívnou liečbou, klientka zmenila gynekológa a dala sa vyšetriť.
Záver: zlepšenie o jeden stupeň, o operácii už nepadlo ani slovo.
Na ďalšej kontrole o pol roka konštatoval výsledky úplne v norme.
Išlo to aj bez operácie, škoda, že tak málo lekárov je naklonených alternatívnej liečbe, pri vzájomnej spolupráci by mohli pacienti len profitovať.

HPV vírus II

26 ročná žena, opakovane nález na krčku maternice, časté gyn. zápaly - po nasadení autopatie sa stav zmenil na normálny.

Rakovina hrubého čreva

63 ročná žena, bol jej zistený nádor v hrubom čreve, v blízkosti konečníka. Psychicky ju to veľmi zranilo, pretože táto diagnóza sa objavila pred rokmi aj u jej manžela a videla, čím všetkým musel prejsť. Keďže chcela skúsiť autopatiu, nasadili sme razantnú liečbu a v priebehu 5 dní mala nastúpiť na operáciu a už dopredu jej oznámili, že jej urobia vývod z čreva. Vďaka autopatii sa žena psychicky veľmi dobre držala, mala dobrú náladu a verila, že to dopadne dobre. Predoperačné CT vyšetrenie preukázalo zmenšenie nádoru, avšak lekári trvali na naplánovanej operácii .
Pacienti len veľmi ťažko dokážu vzdorovať lekárskej autorite a hlavne strachu, ktorý im je naordinovaný. Verím, že lekári liečia s tým najlepším úmyslom a svedomím, podľa svojich vedomostí, ale v prípade akceptovania aj alternatívnych metód liečby by sa určite spoločnými silami mohlo pomôcť oveľa väčšiemu počtu pacientov.
Táto žena teda absolvovala zmienenú operáciu, bol jej urobený vývod z čreva, následne naordinované ožarovanie a nakoniec ešte chemoterapia. Po jej druhej dávke sa však rázne rozhodla a ďalšie dávky odmietla. Počas celej doby si pravidelne pripravovala AP, vďaka čomu sa cíti psychicky úplne v pohode, berie život tak ako príde a celkovo po prekonaní tak závažného ochorenia je na tom podľa jej slov veľmi dobre.

Ulcerózna kolitída

26 ročný muž, 7 rokov diagnostikovaná ulcerózna kolitída, stav držaný silnými dávkami kortikoidov a mnohými liekmi potláčajúcimi prejavy ochorenie. Stav sa prudko zhoršil po užívaní preparátu na vybudovanie svalov, ktoré odporúčajú v posilňovniach!
Rozhodol sa pre alternatívnu liečbu, nakoľko je mladý a nechce byť celý život závislý na užívaní liekov. Dop. Autopatický detox v určenej potencii z prevarenej sliny, potenciu postupne navyšovať vždy po predchádzajúcej konzultácii. Už v priebehu detoxu bol na kontrolnom vyšetrení na gastre, kde konštatovali zlepšenie stavu, dokonca sa sám rozhodol prestať dodržiavať diétu a začal jesť všetko, na čo mal chuť. Po 3 mesiacoch na kontrole ďalšie zlepšenie stavu, lekár vysadil kortikoidy, ďalšie lieky znížil dávkovanie. Klient sa cíti dobre, pokračuje v užívaní autopatie a ja dúfam, že dospejeme k úplnému uzdraveniu.

Reuma, silné bolesti celého tela

49 ročný muž, vodič z povolania, trpel silnými bolesťami končatín a kĺbov. Reuma mu znemožňovala vykonávať prácu. Užíval vysoké dávky rôznych liekov na potlačenie bolesti, ale účinkovali len čiastočne. Psychicky sa cítil veľmi zle, bez energie, nemohol spať, nemal nádej na zlepšenie stavu.
Rozhodol sa po počiatočnej nedôvere skúsiť autopatiu. Začali sme opatrne s nízkymi potenciami varenej sliny, postupne pomaly zvyšoval dávky. Pri každom našom stretnutí som videla veľký posun smerom k zlepšeniu, najskôr hlavne v psychike. Už to nebol ten utrápený a nešťastný človek ako predtým. Našiel východisko zo svojej situácie, uvedomil si priority v živote a úplne zmenil životný štýl. Vybavil si invalidný dôchodok, čo predtým úplne odmietal a zistil, že sa má lepšie aj po zdravotnej stránke aj po psychickej. Pokračuje v autopatii, potenciu si už určuje sám, podľa svojich pocitov a reumu dostal pod kontrolu.